Quick Sigorta Kefalet Senedi

Quick Sigorta, özellikle Kamu ihale süreçlerinde özel sektörün teminat ihtiyaçlarını karşılayabilmek, bankalar tarafından düzenlenen teminat mektuplarına alternatif yaratmak, bu şekilde kredi limitlerinin başka alanlarda kullanılmasını sağlamak üzere reel sektörün elini rahatlatmak adına özel sektöre önemli bir enstrüman kazandırdı.

Türkiye’de bir ilk olarak firmalar ihalelere katılırken teminat mektubu yerine Quick Sigorta Kefalet Sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerini sunabiliyorlar.

Quick Sigorta’dan bir ilk!

Banka teminat mektubu yerine geçecek kefalet sigortası uygulaması başladı.

Hemen Başvur

05 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunda yapılan değişiklikle firmaların ihalelere katılırken banka teminat mektubu yerine kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerini sunmalarına imkan tanınmış ve ihalelerde teminat mektubu olarak Türkiye’de yerleşik sigorta şirketleri tarafından kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerinin de verilebileceği düzenlenmiştir.

Bu kapsamda Quick Sigorta Türkiye’de ilk defa Kamu ihalelerinde kullanılmak üzere Kefalet Senetlerini düzenlemeye başladı.

Firmalar açısından kredi limitlerinin daha da önem kazandığı bu günlerde Quick Sigorta’nın pazara sunduğu Kefalet Sigortası ve ona bağlı Kefalet Senetleri özel sektörün teminat ihtiyacının karşılanmasında yeni ve ek bir kapasite oluşturmuştur. Bu şekilde, bankalarca hali hazırda teminat ihtiyacı için kullandırılan kredi limitlerinin reel sektör tarafından başka alanlarda kullanımının önü açılmış ve teminat ihtiyaçlarının karşılanması için alternatif ürün sağlanmıştır.

Quick Sigorta'dan Kefalet Senedi Nasıl Alınır?

  • Teminat senedi almak isteyen şirket, Quick Sigorta Yetkili Acentesi üzerinden ve/veya aşağıdaki formu doldurarak ya da kefalet@quicksigorta.com adresine email göndererek başvuracak.
  • Kefalet sigortası yaptıracak olan şirket başta, hesap özetleri, bilanço vb olmak üzere şirketine ait finansal dokümanları ilgili linke yükleyecek ya da mail adresine iletecek.
  • Finansal incelemelerden sonra Quick Sigorta varsa taleplerini ileterek gerekli sözleşme ve poliçeleri düzenleyecek.
  • Quick Sigorta talebi onayladıktan sonra, lehdara verilmek üzere bir kefalet senedi düzenleyecek.
  • Kefalet sigortası yaptıran şirket yükümlülüklerini yerine getirmezse, lehdarın talebi üzerine Quick Sigorta devreye girecek.

Quick Sigorta Kefalet Senedi Talep Formu

Kefalet Senedinin Konusu

Sigortalı/Borçlu

Talepte Bulunan

Doküman Yükleme

Firma Diğer Grup Şirketleri